Ümraniye Su Kaçak Tespiti

Su Kaçak Tespiti Ümraniye

su kaçak tespiti ümraniye

Firmamız 20 yılı aşkın tecrübesi ile Ümraniye de siz değerl i müşterilerimize hizmet vermektedir. Su kaçak tespiti uzmanlık isteyen bir konudur. Firmamız modern teknolojik cihazları ile kırmadan dökmeden ve evinize zarar vermekten su kaçak tespiti işlemini gerçekleştirmektedir. Peki su kaçağı nasıl oluşur. Su tesisatının bulunduğu her alanda su sızıntılarının meydana gelmesi olağandır. Önemli olan bu sorunlara büyük sorunlar oluşturmadan müdahale etmektir. Peki, binalarda ya da açık alanlarda meydana gelen su kaçağı nasıl tespit edilir? Öncelikle bunun için görüntüleme cihazlarının yanı sıra dinleme cihazları kullanılmaktadır. Evlerde akustik dinleme cihazları kullanılırken, açık alanlarda meydana gelen su sızıntısına dedektörlü cihazlar kullanılmaktadır. Dedektörlü cihazların en büyük özelliği, yerin üç metre altından geçen borularda meydana gelen sızıntıları tespit edebilmesidir. Cihazlar, çok küçük bir delikten sızan suyun bile tespit edebilme özelliğine sahiptir. Akustik dinleme cihazları da hassas kulaklık sistemine sahiptir ve bu kulaklıklar sayesinde çok yavaş sızan bir su bile kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

Açık Alan Su Kaçak Tespiti

Bahçe sulama sistemleri ve benzeri açık alanlarda meydana gelen su kaçağı sorunu, su sızıntı dedektörü ile tespit edilebilmektedir. Dedektörlü su kaçağı tespit cihazı olarak adlandırılan bu cihazlar, yerin üç metre altından geçen su tesisatında meydana gelen kaçakları bile bulabilmektedir. Bu işlem yapılırken alanda hiçbir yer kırılmamaktadır. Dedektörlü cihazlar, sorunu kısa bir süre içinde tam yerini tespit edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Dış seslerden etkilenmeyen bu cihazlar, güvenli tespit yapmaktadır. Bilgisayarlı sistemlerle tasarlanan bu cihazları kullanmak da uzmanlık gerektirmektedir. Bu nedenle eğitimli tesisat ekiplerinin bulunduğu kurumsal firmalarla iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir. Dedektörlü cihazlar binalarda da kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde betonun altından geçen tesisat borularındaki sızıntılar kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

 

ümraniye su kaçak tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Binalarda ve açık alanlarda meydana gelen su tesisat kaçağı sorunlarında kırmadan su kaçak tespiti yapılması mümkündür. Su sızıntısının bu şekilde tespit edilebilmesi için binalarda akustik su kaçağı tespit cihazı, açık alanlarda ise dedektörlü su kaçağı tespit cihazı kullanılmaktadır. Bu cihazlar, bilgisayarlı sistemlere sabittir ve özel eğitim almış tesisatçılar tarafından kullanılmaktadır. Sızıntısının ana merkezini kırma dökme yapmadan tespit edebilmeye imkan sağlayan cihazla su kaçağı tespiti, maliyet olarak da klasik yöntemlerden çok daha azdır. Öncelikle tadilat gerektirmediği için hem moloz ve benzeri sorunlar ortaya çıkmamakta, hem de tespit sonrasında ekstra bir usta gelerek kırılan yerin onarılması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

 


Call Now ButtonHEMEN ARAYIN
WhatsApp WHATSAPP DESTEK