Su Kaçak Tespiti

Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır

Su kaçağı, binalardaki yaşam kalitesinin bozulmasına, rutubet nedeni iye çeşitli sağlık sorunlarının meydana gelmesine, ödenen su faturalarının yükselmesine neden olan en önemli sorunların başında gelmektedir. Ayrıca su kaçağı, binanın farklı alanlarında da sorun yaratmaktadır. Bir yerde meydana gelen su sızıntısı, binadaki diğer yaşam alanlarında da rutubet oluşmasına neden olmaktadır. Binada su kaçağı olduğunda en yakın tesisatçıya gitmek, kaçağın kaynağının bulunması için kırma işlemlerinin yapılmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda da tadilat yapılmaktadır. Hatta bazı durumlarda boşuna kırma işleminin de yapılması söz konusu olabilmektedir. Çünkü sızıntının görüldüğü yer ile su kaçağının olduğu yer, birbirinden çok farklı bölgelerde olabilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için termal kameralı ve akustik su kaçak tespit cihazları su kaçak tespiti yapan firmalarla iletişime geçilmelidir. Bu cihazlarla sunulan hizmette tadilat tamamen ortada kalkmaktadır.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Çıplak gözle görülmesi mümkün olmayan su tesisatlarında meydana gelen su kaçağı su kaçağı sorunlarının kaynağının bulunabilmesi için günümüzde termal kameralar kullanılmaktadır.

Bu kameralarla duvarda, fayansta, zeminde, yani tesisat borusunun geçtiği her alanda kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Termal kamera ile su kaçağı tespiti, yalnızca gizli su kaçağı olarak nitelendirilen su sızıntılarını değil, rutubet alan yerlerin de tespiti mümkündür. Gelişmiş cihazlarla yapılan uygulamalarda su kaçağının tam yeni kesin olarak tespit edilmekte, bu cihazlar sayesinde su kaçağı tespitinin ardından yapılması gereken tadilat işlemleri tamamen son bulmaktadır. Teknolojik cihazlarla hiçbir yerin kırılmasına gerek kalmadan su kaçağı tespiti yapan firmaların bu uygulaması, maliyet olarak klasik şekilde yapılan işlemlerden çok daha azdır.

Eğer Sizde Su Kaçak Tespiti yaptırmak ve profesyonel bir kadro ile çalışmak istiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.


HEMEN ARAYIN
WhatsApp WHATSAPP DESTEK