7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Yeni Kombi Su Akıtıyor Sorunu Nasıl Çözülü

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Yeni Kombi Su Akıtıyor Sorunu Nasıl Çözülü

Yeni Kombi Su Akıtıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Yeni kombilerde meydana gelen su sızıntılarının en büyük nedeni, tesisattaki su basıncının fazla olmasıdır. Fazla su, tahliye vanasından dışarı atılır. Bu işlem, kombinin kendisini koruması için konulmuştur. Sistemde fazla su olduğunda ve bu su tahliye edilmediğinde kombinin zorlanacağı, zaman içinde farklı arızaların meydana geleceği bilinmelidir. Kombilerde basınç göstergesi bulunmaktadır. Bu göstergenin normal şartlarda 1.5 rakamını göstermesi gereklidir. Bundan fazla olan basıncın fazla olduğu, eğer kombi bu basıncı tahliye etmezse mutlaka tahliye vanasından boşaltılması gerektiği bilinmelidir. Yeni kombi su akıtıyor sorunu nasıl çözülür diye araştırma yapıldığında, öncelikle sistemde fazla su olduğu düşünülmelidir. Böyle bir sorun oluştuğunda kullanıcı soruna müdahale edebilir. Ancak sorun buradan kaynaklanmıyorsa bağlantı vanalarında bir sorun meydana gelmiş demektir. Bu durumda uzman servislerden destek alınmalıdır.

 

Vanalarda Ya da Ek Boruların Ek Yerlerinde Sorun Olabilir

 

Yeni kombi su akıtıyor sorunu nasıl çözülür denildiğinde yüksek su basıncı yoksa tesisat borularının bağlantılarının kontrol edilmesi gereklidir. Bu bölümde vanalar, filtreler ve tesisat bağlantıları vardır. Bu bağlantılarda, özellikle de vanalarda kalitesiz malzemelerle üretilen ürünler kullanıldığında, su akma sorunları meydana gelebilmektedir. Bu nedenle de kaliteli malzemelerle üretilmiş vanaların kullanılması tavsiye edilmektedir. Eğer kombi vanalardan ya da ek yerlerinden su damlatıyorsa mutlaka profesyonel tesisatçılardan destek alınma gerekmektedir. Şeni satın alınan kombiden su akıyorsa, su doldurma vanasında da arıza meydana gelmiş olabilir. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalındığında hemen bu kısımdan su akıp akmadığı kontrol edilmelidir. Su geliyorsa yetkili servis aranmalıdır.

12 Haziran 2014

İlgili Terimler :