7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Üst Kattan Su Damlıyor Sorunu Nasıl Çözülür

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Üst Kattan Su Damlıyor Sorunu Nasıl Çözülür

Üst Kattan Su Damlıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Evlerde sıklıkla kullanılan alanlardan biri banyolardır. Bu alanlarda sular çok daha fala kullanılmaktadır. Buralarda meydana gelen su sızıntıları hem bulunduğu çevreye hem de alt katta ya da yan kısımda oturanların yaşam alanlarında bazı sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunların ortadan kaldırılmadığı durumlarda diğer dairelerde oturanlardan ciddi şikayetler yükselecektir. Binalarda su kaçağı meydana geldiğinde bunun ilk görüleceği yer alt katta oturanların tavanıdır. Çünkü su tesisat borularının geçtiği zeminin üst kısmındaki yalıtım çok fazla borunun alt kısmında kalan bölümün yalıtımı ise daha az olmaktadır. Bu nedenle su kaçağı meydana geldiğinde sorun kaçağın olduğu evden değil altta oturanların tavanında kendini gösterecektir. Peki, üst kattan su damlıyor sorunu nasıl çözülür? Bu sorunu çözmenin tek yolu, modern cihazlarla hizmet veren kurumsal tesisat firmalarına başvurmaktan geçmektedir.

 

Üst Kattan Su Damlıyorsa Su Kaçağı Vardır

 

Üst kattan su damlıyor sorunu nasıl çözülür diye araştırma yapıldığında genellikle tuvalet ya da banyodan su kaçağı olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu gibi sorunlarda profesyonel bir firmadan destek alınmalıdır. Bu firmalar akustik su kaçağı tespit cihazı adı verilen bir cihazla sorunları tespit emektedir. Bu cihazlar, su sızıntılarını kesin bir doğruyla tespit etmekte, tespit işlemi yapılırken de binanın herhangi bir yerinde kırma dökme işleminin yapılmasının önüne geçmektedir. Dolayısıyla bu cihazlarla sunulan hizmet sırasında kırma dökme işlemleri yapılmamakta, bunun sonucunda da hizmetin bedeli, geleneksel yöntemlerle işlem yapan tesisatçılara göre çok daha düşük olmaktadır.

 

 

Etiketler: üst kattan su damlıyor sorunu nasıl çözülür, su kaçağı, su sızıntısı

06 Haziran 2014

İlgili Terimler :