7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?

 

Tıkanmış tuvaletler büyük bir kabus yaratır. Bu kabusun kısa bir süre içinde ortadan kalkması gereklidir. Eğer soruna müdahale edilmezse tıkalı tuvalet sorunu giderek daha da büyür ve sonuçta insan sağlığını tehlikeye açabilecek sorunlara neden olabilir. Bu nedenle tıkanmış tuvalet sorunu meydana geldiğinde beklenmeden müdahale edilmelidir. Bu müdahaleyi yapacak olanlar da gelişmiş teknolojilere sahip cihazlarla hizmet veren kurumsallaşmış tesisat firmalardır. Bu firmalarda bilgisayarlı sistemlerle donatılmış cihazları tam olarak kullanabilen, bu cihazlarla ilgili özel olarak eğitim almış profesyonel tesisatçılar bulunmaktadır. Bu tesisatçılar, kullandıkları cihazlarla birlikte tüm tıkanıklık sorunlarına kısa bir süre içinde müdahale ederek ortadan kaldırmaktadır. Peki, bu cihazlarla tıkanmış tuvalet nasıl açılır? Gelişmiş cihazlarla tıkanmış tuvaletler kırmadan açılmaktadır.

 

Tuvalet Tıkanıklığı Robot Cihazla Açılır

 

Tuvalet tıkanıklığı açılmadan önce kameralı cihazlarla inceleme yapılmalıdır. Bu incelemenin nedeni, tıkanıklığa neden olan cismin nerede ve yapısının ne olduğunun belirlenmesi içindir. Kameralı cihazlara bağlı bir bilgisayar ekranı vardır ve elde edilen görüntüler uzman tesisatçılar tarafından incelenmektedir. Sonrasında da açma işlemine başlanmaktadır. Peki, gelişmiş cihazlarla tıkanmış tuvalet nasıl açılır? Cismin yapısına göre ya parçalanarak ya da çekilip dışarı çıkartılarak açılır. Robot cihazlar parçalama sırasında hassas cihazlar gider borusuna zarar vermemektedir. Cismin yapısı parçalanmayacak bir yapıdaysa bu kez de cihazda bulunan helezon yaylar devreye sokulur ve cisim dışarı çıkartılır. Açma işleminin tamamlanmasının ardından da yüksek basınçlı su jeti aracılığı ile gider borusu tamamen yıkanmaktadır.

06 Haziran 2014

İlgili Terimler :