7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Tıkalı Boru Nasıl Açılır

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Tıkalı Boru Nasıl Açılır

Tıkalı Boru Nasıl Açılır?

 

Banyolarda, mutfaklarda tıkanan boruları çevreye zarar vermeden açmanın yöntemleri vardır. Peki, bu alanlardaki tıkalı boru nasıl açılır? Öncelikle tıkalı boruları alçak için gelişmiş teknolojilerle tasarlanan cihazlardan yararlanılmaktadır. Bu makinelere genel anlamda robot cihazlar adı verilmektedir. Bu cihazlar farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Kameralı tıkanıklık açma cihazları da bu robot cihazların arasında bulunmaktadır. Bu cihazlarla yapılan işlemde borudaki tıkanıklığın yeri önce görüntüleme cihazları ile tespit edilir. Bu cihazlarla sunulan hizmet, son derece iyi eğitim almış personelle yapılmaktadır. Personelin iyi eğitimli olması, sunulan hizmetin kalitesinin çok yüksek olmasını sağlamaktadır. Ayrıca iyi eğitim almış personelle tıkalı borular çevresine zarar vermeden açılabilmektedir. Bu hizmetin alınabilmesi için teknik altyapısı güçlü firmalarla irtibata geçilmelidir.

 

Tıkalı Borular Nasıl Açılmalı?

 

Tıkalı boru nasıl açılır diye araştırma yapılırken en yakın yerdeki tesisatçıya ulaşmak çoğu zaman en doğru yol olmamaktadır. Çünkü binalarda boruların tamamı açıkta bulunmamaktadır. Bu durumda da tıkalı borulara müdahale edebilmek için borunun çevresinin kırılması gerekmektedir. Bu da işlemin ardından tadilatın yapılması anlamına gelmektedir. Bu durumda duvarcı ya da sıvacı gibi bir ustanın binada onarım yapması demektir ve bunun için de belirli bir ücretin ödenmesi gereklidir. Bu da tıkalı borunun açılma işleminin bedelini artması anlamına gelmektedir. Böyle bir sonuçla karşı karşıya kalmamak için ilk anda kurumsal tesisat firmalarıyla iletişime geçilmelidir. Böylece tıkalı boru açma hizmeti alırken ekstra tadilat masraflarıyla karşı karşıya kalınmamış olacaktır.

02 Haziran 2014

İlgili Terimler :