7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Tesisatta Su Kaçağı Sorunu Nasıl Tamir Edilir

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Tesisatta Su Kaçağı Sorunu Nasıl Tamir Edilir

Tesisatta Su Kaçağı Sorunu Nasıl Tamir Edilir?

 

Binalarda ve sulama alanları gibi yerlerde bulunan su tesisatlarında zaman zaman çeşitli nedenlerden kaynaklanan sorunlar nedeniyle su kaçağı meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda tesisatta su kaçağı sorunu nasıl tamir edilir diye araştırma yapılmaktadır. Başta temiz su tesisatları olmak üzere kalorifer tesisatları ve gider tesisatlarında su kaçağı olabilmektedir. Bunu tamir etmek ise son teknolojilerle tasarlanmış ekipmanlara sahip olan profesyonel tesisatçılar tarafından kısa bir süre içinde yapılmaktadır. Su kaçağı olduğunda geleneksel yöntemlerle hizmet veren tesisatçılardan hizmet almak, beraberinde geniş bir alanda tadilat yapmayı gerektirir. Zira bu tip işlemlerde kaçağın kaynağını bulabilmek ve gerekli onarımı gerçekleştirmek için gerek duvarda, gerek zeminde, gerekse fayanslarda geniş bir alanın kırılması gerekmektedir. Bu durumda da ortaya tadilat masrafı çıkar ki bu da su kaçağı tamir hizmetinin bedelini artıran bir sonuçtur.

 

Modern Yöntemlerle Tamir Edilmeli

 

Peki, gelişmiş teknolojilerle tasarlanmış cihazlarla tesisatta su kaçağı sorunu nasıl tamir edilir? Öncelikle akustik su kaçağı tespit cihazı ile kaçağın merkezi bulunur. Sonrasında da farklı şekillerde onarım işlemine başlanır. Bu işlemlerden birisi özel olarak geliştirilmiş bir kimyasal kullanmaktır. Sağlığa zararlı madde içermeyen kimyasallar gelişmiş ülkelerde uzunca bir süredir kullanılmaktadır ve ülkemizde de sektördeki tüm yenilikleri takip eden kurumsal tesisat firmaları tarafından uygulanmaktadır. Bu kimyasallarla demir borular, plastik borular, galvaniz borular ve bakır borular gibi tüm tesisat borularında kullanılmaktadır.

07 Haziran 2014

İlgili Terimler :