7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Su Tesisatı Nedir ?

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Su Tesisatı Nedir ?

Su Tesisatı Nedir?

 

Su tesisatı nedir denildiğinde sıhhi tesisat olarak cevap verilebilir. Yemeklerin hazırlanması temizliğin yapılması, içme suyunun sağlanması, atık suların binadan uzaklaştırılması için bu türlü bir tesisatın kurulması gereklidir. Bu tesisat, günümüzde PVC borularla tasarlanmaktadır. Konut içi ve su tesisatı genellikle konutun içindeki tüm noktalara su dağımı yapmak ve atık suyu boşaltmak için kullanılır. Toplu konutlarda bir kolon sistemi bulunmaktadır Bu sistemde her dairenin bir giriş noktası bulunmaktadır. Bu noktalardan temiz su daire içine ulaştırılır. Kullanılan su da dikey borularla konuttan uzaklaştırılır. Genel olarak temiz su tesisatında bazı durumlarda su, hidrofor aracılığı ile üst katlara ulaştırılır. Bu elektrik enerjisi ile çalışır ve enerji kesildiğinde su kesintisi de meydana gelebilir.

 

Su Tesisatı Çok Sayıda Alıcıya Bağlanır

 

Su tesisatı nedir denildiğinde, lavabolar, banyo küvetleri, klozetler, bataryalar gibi birçok alıcıya bağlanan ve buralarda suyun akışını kesmek ve suyun akmasını sağlamak için muslukların bulunduğu bir sistem denilebilmektedir. Piyasada çok değişik şekillerde batarya tasarımları mevcuttur. Bu bataryaların bazıları duvara gömülü olacak şekilde tasarlanmıştır. Bazılarında ise musluk kısmı duvar dışında kalmaktadır. Duvar içine gömülü olanlarda contalarda deformasyon olduğunda tamiri zordur. Duvar dışında olanlarda ise onarım daha kolaydır. Ancak bunların da onarımı için çeşitli el aletlerine gerek duyulmaktadır. Bataryalarda meydana gelen arızalarda su tesisatçısından hizmet alınabilir. Lavaboların altında da sifonlar vardır ve bu sifonlar kötü kokuların sızmasını önlemektedir. Bu sifonlarda da zaman içinde tıkanabilir Bu durumda da uzmandan destek alınmalıdır.

01 Haziran 2014

İlgili Terimler :