7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Su Tesisat Tamiri Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Su Tesisat Tamiri Nasıl Yapılır?

Su Tesisat Tamiri Nasıl Yapılır?

 

Su tesisatında meydana gelen arızalara hemen müdahale edilmelidir. Peki, su tesisat tamiri nasıl yapılır? Öncelikle günümüz teknolojisinde su tesisatının tamiri, fayansa, duvara ya da zemine zarar vermeden yapılmaktadır. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın tamirat işlemlerinde önemli olan kırmadan dökmeden yapılmasıdır. Özellikle su kaçağı tespit işlemlerinde kullanılan gelişmiş cihazlar, kaçağın ana kaynağını güvenli bir şekilde ve tam olarak tespit edecek şekilde geliştirilmiştir. Bu cihazlar donanımlı ve eğitimli personel tarafından kullanıldığında sorun çok daha kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Geleneksel yöntemlerle yapılan su kaçağı tespit işlemlerinde ise kaçağın ana kaynağını bulabilmek için belirli yerlerde kırma işleminin uygulanması gerekmektedir. Bu nedenle su tesisat tamiri hizmeti için öncelikle gelişmiş altyapılara sahip firmalarla irtibata geçilmesi tavsiye edilmektedir.

 

Su Tesisatı Tamirini Uzman Tesisatçı Yapmalıdır

 

Su tesisat tamiri nasıl yapılır diye araştırma yapıldığında, sadece kaçağın olduğu bölgede küçük bir kırma işleminin uygulandığı görülecektir. PVC borularla yapılan tesisatta fayansın bir kısmı kırılmaktadır. Geleneksel yöntemlerde ise kaçağın ana kaynağı bulunana kadar kırma işlemlerine devam edilmektedir. Fayansta ya da duvarda küçük bir yer kırıldıktan sonra arızalı olan bölgenin gerekli tamiratı gerçekleştirilir. Sonrasında da o bölgenin üstü kapatılarak tesisatın normal işlevini yerine getirmesi sağlanır. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalındığında gelişmiş cihazlarla hizmet veren kurumsal tesisat firmaları ile irtibata geçildiğinde personel en kısa sürede belirtilen adrese gelecek ve gerekli müdahaleli gerçekleştirerek sorunu güvenli bir şekilde ortadan kaldıracaktır.

01 Haziran 2014

İlgili Terimler :