7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Su Sızıntısı Varsa Ne Yapılır

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Su Sızıntısı Varsa Ne Yapılır

Su Sızıntısı Varsa Ne Yapılır?

 

Binalarda ve sulama alanlarında meydana gelen su sızıntısı, büyük bir sorun demektir. Çünkü bu sızıntılar bir yandan binaya zarar verirken bir yandan da su faturasının bedelini yükseltmektedir. Peki, su sızıntısı varsa ne yapılır? Öncelikle böyle bir sorun meydana geldiğinde mahalle arasında hizmet vere tesisatçılardan destek alınmaması tavsiye edilmektedir. Mahalle arasındaki tesisatçılar soruna müdahale ederse ne olur? Buralarda hizmet veren tesisatçılar işlerinin ehli olsa bile su sızıntısı gibi sorunda mutlaka kırıp dökme işlemi yapmak zorundadır. Çükü özellikle su sızıntısı, gizli su kaçağı olarak adlandırılır ve çıplak gözle kaynağının bulunması imkansızdır. Sorunun kaynağına ulaşmak için mutlaka sızıntının görüldüğü yerden itibaren kırılması gereklidir. Bu da işlemin ardından tadilat yapılması anlamına gelir ki bunun maliyeti de yüksektir.

 

Su Sızıntısında Gelişmiş Cihazlar Kullanılmalıdır

 

Su sızıntısı varsa ne yapılır? Böyle bir sorunla karşı karşıya kalındığında akustik su kaçağı tespit cihazı ya da detektörlü su kaçağı tespit cihazı olarak adlandırılan gelişmiş teknolojili cihazlarla hizmet veren kurumsal personeller ve uzman tesisatçılardan destek alınmalıdır. Bu cihazlar, su sızıntısının ana kaynağını tam olarak tespit edebilecek şekilde geliştirilmiştir. Bu cihazlar sayesinde su sızıntısının görüldüğü yerden itibaren kontrol yapılmaya başlanır ve kaçağın ana kaynağı bulunana kadar kırma dökme işlemi yapılmadan kontrole devam edilir. Cihazla su sızıntısı bulma işleminde tadilat işi meydana gelmeyeceği için hizmetin bedeli de geleneksel yöntemlere göre daha az olacaktır.

06 Haziran 2014

İlgili Terimler :