7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Su Kaçağı Tamiri

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Su Kaçağı Tamiri

Su Kaçağı Tamiri

 

Binalarda ve açık arazilerdeki sulama tesislerinde meydana gelen su kaçağı sorunu hem büyük sorunlara neden olur hem de su faturalarının kabarmasına yol açar. Bu durum meydana geldiğinde kesinlikle kısa bir süre içinde müdahale edilmelidir. Su kaçağı tamiri ciddi bir işlemdir ve profesyonel müdahale gereklidir. Bu müdahale sırasında uzman tesisatçılar son derece gelişmiş cihazlarla hizmet vermekte, su kaçağını kısa bir sürede ve başka bir masrafa neden olmadan tamir etmektedirler. Su kaçağını tamir etmeden önce güvenli bir şekilde tespitinin yapılması gerekmektedir. Kaçağın tam yeri tespit edilmeden yapılacak bir müdahale, yanlış bir yere müdahale edilmesi anlamına gelebilir. Bu nedenle öncelikle gelişmiş cihazlarla tespit işleminin yapılması gereklidir.

 

Farklı Teknolojilerden Yararlanılır

 

Su kaçağı tamiri yapılırken farklı teknolojilerden yararlanılır. Bunlardan birisi gelişmiş ülkelerde kullanılan, içeriğinde sağlığa zararlı kimyasalların bulunmadığı kimyasallardır. Bu kimyasallarla birlikte su kaçağı zeminde, fayansta ya da duvarda kırma işlemi yapılmadan tamir edilebilmektedir. Bir başka yöntem de boruların bir kısmının değiştirilmesidir. Bu durumda fayanslarda çok az bir kırılma meydana gelmektedir. Ancak bu kırılma geleneksel yöntemlerde olduğu gibi geniş bir alanda değil, iki fayansın kırılmasıyla gerçekleştirilebilmektedir. Tamir işleminin bitmesinin ardından iki falansın yerine yerleştirilmesi çok daha kolay olmaktadır. Ancak işlemin bu şekilde gerçekleştirilebilmesi için sektördeki tüm yenilikleri takip eden, teknik altyapısını sürekli güncelleyen, profesyonel tesisatçılarla hizmet veren kurumsal firmalar tercih edilmelidir.

12 Haziran 2014

İlgili Terimler :