7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Su Kaçağı Bulma

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

 

Yaşam alanlarında, sulama alanlarında, kalorifer tesisatlarında meydana gelen su kaçaklarının tespitinin yapılabilmesi için günümüzde gelişmiş teknolojilere sahip cihazlar bulunmaktadır. Akustik su kaçağı, detektörlü su kaçağı ve termal görüntülü su kaçağı tespit cihazı olarak adlandırılan bu cihazlar, farklı yerlerdeki sorunların tespit edilmesi için kullanılmaktadır. Su kaçağı bulma hizmeti için kullanılan akustik dinleme cihazları, genellikle kapalı alanlarda meydana gelen sorunların tespiti için kullanılmaktadır. Bu cihazlar bilgisayarlı sistemlerle tasarlanmıştır ve hassas bir kulaklığa sahiptirler. Bu kulaklık sayesinde de uzman tesisatçılar su kaçağının bulunduğu tam yeri kolay bir şekilde tespit edebilmektedirler. Üstelik bu hizmette kırmadan dökmeden su kaçağı tespit işlemi yapılmaktadır. Cihazla su kaçağı tespiti adı verilen bu hizmetin bedeli de geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında son derece makuldür.

 

Sıcak Su Tesisatlarında Termal Görüntüleme Cihazı Kullanılır

 

Açık alanlarda meydana gelen su kaçaklarının tespiti için de genellikle detektörlü su kaçağı tespit cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar, yerin üç metre altından geçen su tesisat borularında meydana gelen kaçakları bulabilmektedir. Bu cihazla yapılan su kaçağı bulma işlemleri de son derece güvenlidir ve alanda herhangi bir kazı yapılmamaktadır. Dolayısıyla verilen hizmette tespit işleminin tamamlanmasının ardından tadilat yapılmamaktadır. Kalorifer tesisatlarında da termal görüntülü su kaçağı tespit cihazları kullanılmaktadır. Bunlar yüksek çözünürlüğe sahip sistemlere sahiptir ve elde edilen görüntüler net olarak alınabilmektedir. Bu sayede sıcak su ve kalorifer sistemlerindeki su kaçakları bu cihazla kolaylıkla bulunabilmektedir.

10 Mart 2017

İlgili Terimler :