7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Sifon Nasıl Tamir Edilir

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Sifon Nasıl Tamir Edilir

Sifon Nasıl Tamir Edilir?

 

Lavabolarda ya da klozet rezervuarlarında bulunan sifonlarda kaçak olursa mutlaka müdahale edilmelidir. Özellikle bu tip sorunlarda sifonların tamirinin yapılmaması durumunda yükselen su faturaları ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Eğer lavabo ya da evye sifonlarında sızıntı varsa onarmak yerine yeni bir sifon alıp montaj yapılması çok daha kalıcı olacaktır. Çünkü lavabo sifonlarında sızıntı varsa contalarında deformasyon meydana gelmiş demektir. Sifon değiştirilirken büyük yuvarlak bir şekilde olan contanın lavabonun altında kalmasına dikkat edilmelidir. Bu tip sifonların değişimi basittir ancak çift evyeli veya bulaşık makinesi, çamaşır makinesi giderlerinde bulunan sifonların değişimi mutlaka profesyonel tesisatçılar tarafından gerçekleştirilmelidir. Sifon nasıl tamir edilir denildiğinde dün ya da yıldız tornavida aracılığıyla yerinden sökerek diye cevap verir. Ancak bu konuyla ilgili beceri yoksa mutlaka tesisatçıdan destek alınmalıdır.

 

Sifon Tamir Edilir Ancak Önerilen Değişimdir

 

Sifon onarım da yapılabilmektedir. Ancak bunların genellikle rezervuarlarda bulunan sifonlarda yapılmaktadır. Bu tamiri ya da değişimin sağlıklı yapılabilmesi için uzman tesisatçılar gereklidir. Genel olarak rezervuarların içinde boşaltma ve doldurma haznesi bulunmaktadır. Kapak kaldırıldığında eğer su doldurma haznesi sürekli olarak çalışıyorsa sadece doldurma şamandırasının değiştirilmesi yeterli olacaktır. Ancak doldurma haznesi suyu kesiyor boşaltma haznesi su tutmuyorsa o zamanda bu kısmın değişimi ve tamiri yapılmalıdır. İkisinin birden arızalanması durumunda ise onarım yerine bu parçayı tamamıyla değiştirmek en uygun yöntem olacaktır.  Sifon nasıl tamir edilir diye araştırma yapmadan önce değiştirmenin tercih edilmesi önerilmektedir.

04 Haziran 2014

İlgili Terimler :