7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Sifon Bozulunca Ne Yapılır

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Sifon Bozulunca Ne Yapılır

Sifon Bozulunca Ne Yapılır?

 

Sifon bozulunca öncelikle bulunduğu yerdeki suyun tamamen boşaltılması gereklidir. Sifonlar gerek klozetlerin üzerinde bulunan rezervuarların iç takımlarında, gerekse lavaboların gider borularının bağlı olduğu yerlerde bulunan çoğunlukla PVC maddesinde yapılan sistemler. Peki, sifon bozulunca ne yapılır? Sifon bozulduğunda hemen müdahale edilmesi gereklidir. özellikle rezervuar içinde bulunan sifonlar arızalandığında sürekli olarak su akması neden olur. Buda su faturasının artması anlamına gelir. Küçük bir su sızıntısı bile günde ortalama olarak 10 litre civarında suyu boşa gitmesine neden olmaktadır. Bu da aylık 300 litre gibi bir miktara tekabül eder. eğer buna müdahale edilmezse daha fazla su faturası ödemesi anlamına gelir. Sifon bozulursa conta ve benzeri kısımlarını değiştirerek onarılması tavsiye edilmemektedir. Çünkü bu onarım yöntemleri geçicidir. Bu nedenle sifon da meydana gelen arızalarda uzman tesisatçılardan destek alınmalıdır.

 

Sifon Bozulunca Hemen Müdahale Edilmelidir

 

Lavabonun altındaki sifon bozulduğunda da suyun gitmemesi ya da suyun sifonun çevresinden akması gibi bir sorun meydana gelecektir. Böyle bir sorun, banyoda ya da mutfakta kötü bir kokuya neden olacaktır. Bunlarında ya değiştirmesi ya da onun olması gerekmektedir. Peki, buradaki sifon bozulunca ne yapılır? Sifonun bulunduğu yerinden sökülmesi gereklidir. Eğer bu konuda yeterli bilgi yoksa mutlaka profesyonel tesisatçıdan destek alınmalıdır. çünkü sifon söküldükten sonra yerine düzgün bir şekilde takılmazsa, eğer montaj işlerinde ufak bir hata yapılırsa mutlaka su kaçağı olacaktır. Bu da meydana gelen kokunun kesinlikle gitmemesine sebep olacaktır. Bunun yanında damlayan su, tuvaletteki mobilya ve diğer kullanılan tekstil ürünlerine zarar verebilecektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında beklemeden müdahale edilmesi ve sorunu kısa bir süre içinde ortadan kaldırılması zorunludur.

04 Haziran 2014

İlgili Terimler :