7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Robotla Pimaş Açma Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Robotla Pimaş Açma Nasıl Yapılır?

Pimaş açma hizmetinde, günümüzde uygulanan yöntem, gelişmiş teknolojilere sahip olan cihazlarla yapılan yöntemdir. Robot cihazlar kullanılarak tıkalı pimaşlar açılabilmekte, açma işleminde ne pimaşa ne de çevresine zarar verilmemektedir. Peki, robotla pimaş açma nasıl yapılır? Öncelikle verilecek hizmetin profesyonel ekipler tarafından sunulması gerekmektedir. Pimaş onarımlarının bu sayede kalıcı olması sağlanacaktır. Pimaşlarda meydana gelen kırılmalar, tıkanmalar ve benzeri sorunlarda kameralı teknolojiye sahip robot cihazlar kullanılmaktadır. Bu kameralı robot cihazlar, pimaşın içine gönderilir ve sorunun kaynağının nerede olduğu tespit edilir. Boruların içinde yapılan görüntüleme işlemlerinde her nokta özel olarak taranır ve elde edilen görüntüler bilgisayar ekranında analiz edilir. BU görüntülerin detaylı olarak incelenmesi için de özel olarak eğitim verilmiş profesyonel tesisatçıların olması gereklidir.

 

Kameralı Robot Cihazlar Kullanılır

 

Pimaşlar tıkanıklığı, sık olarak karşılaşılan bir sorundur. Binaların tüm gider borularının pimaşlarla yapıldığı bilinmektedir ve patalı kullanım nedeniyle bu sistemlerde tıkanıklıklar meydana gelmektedir. Robotla pimaş açma nasıl yapılır diye araştırma yapıldığında birden fazla firma ile karşılaşılması mümkündür. Ancak bu firmaların arasında teknolojik altyapılı güçlü, personeli uzman olan kurumsal tesisat firmalarından destek alınmalıdır. Bu firmalar aracılığı ile yapılan pimaş açma hizmeti güvenli bir şekilde yerine getirilmektedir. Bu cihazlar kullanıldığında tıkanıklığın nerede ve neden kaynaklandığı tespit edilir ve robot cihazlarla bulunan özel aparatlar sayesinde cisim parçalanarak bulunduğu yerden gönderilir. Sonrasında da borunun içine yüksek basınçlı su verilerek tamamen açılması sağlanır.

01 Haziran 2014

İlgili Terimler :