7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Lavabodan Su Gitmiyor Sorunu Nasıl Çözülür

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Lavabodan Su Gitmiyor Sorunu Nasıl Çözülür

Lavabodan Su Gitmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Lavabolardan sular gitmiyorsa mutlaka gider borusunda tıkanıklık meydana gelmiş demektir. Borunun tıkanması da çeşitli nedenlerle olabilmektedir. Örneğin lavabo giderine bulaşık makinesi ya da çamaşır makinesi gideri bağlandığında tıkanma sorunu ortaya çıkabilir. Bunun nedeni, çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırların yünlerinin, lavabodan dökülen yağlarla birleşerek katılaşması, bulaşık makinesindeki yağların yine giderde toplanarak katı bir hale gelmesi olabilmektedir. Böyle bir durumda sular önce lavabodan yavaş yavaş gitmeye başlayacak, soruna müdahale edilmediği takdirde bir süre sonra su hiç gitmeyecektir. Peki, lavabodan su gitmiyor sorunu nasıl çözülür? Çoğu insan lavabo aç adı verilen kimyasallar önermektedir. Ancak kimyasalların gider borularının ek yerlerindeki contaların özelliklerini kaybettireceği, bunun sonucunda da su kaçağı sorununun meydana geleceği bilinmelidir. Bu nedenle lavabo tıkanıklığı sorununda gelişmiş teknolojilerle hizmet veren uzman tesisatçıların müdahalesi gereklidir.

 

Lavabolar Gelişmiş Cihazlarla Açılır

 

Son sistem cihazlarla hizmet veren tesisatçılar, lavabo tıkanıklığı sorununu kısa bir süre içinde, üstelik etrafa da zarar vermeden açmaktadır. Ekipler tıkanıklık sorununu gidermeden önce görüntüleme cihazları kullanarak soruna neden olan cismin yapısını belirlerler. Bu yapı belirlendikten sonra da açma işlemine geçilir. Lavabo tıkanması olduğunda bu ekipler robot tıkanıklık açma cihazı adı verilen bir cihazdan yararlanır. Bu cihazlar tıkanıklığa neden olan cismi parçalayarak ya da dışarı çıkararak sorunu ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle lavabodan su gitmiyor sorunu nasıl çözülür diye araştırıldığında mutlaka modern cihazlarla hizmet veren tesisatçılardan destek alınmalıdır.

06 Haziran 2014

İlgili Terimler :