7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Kombi Su Damlatıyor Sorunu Nasıl Çözülür

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Kombi Su Damlatıyor Sorunu Nasıl Çözülür

Kombi Su Damlatıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Kombi su damlatıyorsa, bağlantıların kontrol edilmesi gereklidir. Bu durum bir arızanın sonucudur ve kısa bir süre içinde müdahale edilmelidir. Peki, kombi su damlatıyor sorunu nasıl çözülür? Öncelikle kalorifer tesisatına fazla su konulup konulmadığına bakılmalıdır. Kombilerdeki su basıncı 1.5 bardır. Bu basıncın üzerine çıkıldığında su kaçırması kaçınılmazdır. Böyle bir nedenden dolayı su kaçağı meydana geliyorsa su tahliye vanası açılmalı ve fazla olan su, sistemden atılmalıdır. Basınç 1.5 bara indiğinde su damlaması kendiliğinden duracaktır. Kombi su damlatıyorsa tesisat bağlantılarında bir sorun olduğu düşünülebilir. Eğer kombi bağlantısı ucuz bir malzemeden yapıldıysa su damlatma sorunu kaçınılmaz bir sonuçtur. Kombi bağlantı seti satın alınırken mutlaka kaliteli ve sağlam malzemelerden tasarlanmış olanların alınması tavsiye edilmektedir. Vanalardan meydana gelen kaçaklar basit bir işlemle giderilebilir ancak ek yerlerinde su kaçağı varsa kesinlikle uzman bir tesisatçıdan destek alınmalıdır.

 

Genleşme Tankı Kontrol Edilmelidir

 

Kombi su damlatıyor sorunu nasıl çözülür diye araştırma yapıldığında kombi genleşme tankının da kontrol edilmesi gereklidir. Kombiler, özellikle ısınma amaçlı kullanıldığı dönemlerde genleşen suyun tehlikeli bir sorun oluşturmaması için suyun fazla basıncını genleşme teknesine almaktadır. Genleşme tankları içinde bir sifon bulunmaktadır ve bu sifon hasar görürse tesisattaki su basıncını dengeleyemez. Bu durumda da emniyet ventili devreye girer ve basıncın düşmesi için suyu dışarı atar. Bu durumda da kombi su damlatır. Aslıda bu damlayan su kombiyi korumak içindir. Ancak genleşme tankında sorun olduğu için mutlaka değişiminin gerçekleştirilmesi gereklidir.

07 Haziran 2014

İlgili Terimler :