7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Kombi Su Akıtıyor Sorunu Nasıl Çözülür

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Kombi Su Akıtıyor Sorunu Nasıl Çözülür

Kombi Su Akıtıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Isınma amaçlı kullanılan kombilerde meydana gelen arızalar, ısınma ve sıcak su elde etme sorununu da beraberinde getirir. Çünkü kombiler yapılan ısıtılmasının yanı sıra sıcak su elde edilmesinde de kullanılmaktadır. Zaman zaman farklı nedenlerle kombilerde su kaçağı meydana gelebilmektedir. Peki, kombi su akıtıyor sorunu nasıl çözülür? Öncelikle kombilerdeki su akıtma sorununun neden kaynaklandığı tespit edilmelidir. Bu tespiti yapabilecek olan da bir uzmandır. Öncelikle kalorifer tesisatına gereğinden fazla su eklenip eklenmediği kontrol edilmelidir. Eğer sistemde fazla su varsa kombiden su akması mümkündür. Bu durumda yapılacak işlem suyun basıncını düşürmektir. Bunun için de tahliye vanasından suyun bin miktar boşaltılması gerekmektedir. Suyun basıncı normal seviyeye düştüğünde kombiden su akması da kesilecektir.

 

Profesyonel Hizmet Alınmalıdır

 

Kombi su akıtıyor sorunu nasıl çözülür diye araştırma yapıldığında tesisat bağlantılarının da kontrol edilmesi tavsiye edilmektedir. Kombi ve tesisat arasında bulunan vanalar. Filtreler ve diğer bağlantı noktalarında sorunlar meydana gelmiş olabilmektedir. Eğer ek yerlerinden ve vanalardan su sızıntısı varsa mutlaka profesyonel retsek alınmalıdır. Kombi su akıtıyorsa genleşme tankında da sorun olabilir. Burada bir sorun oluşup oluşmadığını anlayabilecek tek kişi ise uzman tesisatçılardır. Bu tesisatçılar gerekli kontrolleri gerçekleştirerek genleşme tankında sorun olup olmadığını anlayabilir. Eğer sorun varsa müdahale edilir ve kombi su kaçağı ortadan kaldırılmış olur. Kombinin su doldurma vanası da kontrol edilmelidir. Eğer su bu noktadan sızıyorsa mutlaka profesyonel destek alınmalıdır.

05 Haziran 2014

İlgili Terimler :