7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Klozet Tıkandı Sorunu Nasıl Çözülür

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Klozet Tıkandı Sorunu Nasıl Çözülür

Klozet Tıkandı Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Yaşam alanlarında bulunan klozetlerde zaman zaman tıkanıklık sorunları yaşanabilmektedir. Bu sorun basit bir nedenle olursa pompa yardımıyla açılabilmektedir. Ancak tıkanıklık sorunu büyükse kesinlikle profesyonel destek alınmalıdır. Klozet tıkandı sorunu nasıl çözülür diye araştırma yapıldığında en yakın tesisatçıdan yardım istenmesi, çoğu zaman doğru bir yöntem olmamaktadır. Çünkü bu tesisatçılar geleneksel yöntemlerle hizmet vermekte, dolayısıyla klozet tıkanıklığı kırıklığı açma hizmetinde kırma işlemleri meydana gelebilmektedir. Günümüzde ise gelişen teknoloji ile birlikte tıkanan klozetler özel olarak geliştirilmiş cihazlarla açılmaktadır. Robot tıkanıklık açma cihazı olarak adlandırılan bu makineler kullanıldığında kırma işlemi uygulanmamaktadır. Peki, klozet tıkandığında ne yapılmamalıdır? Öncelikle piyasada satılan kimyasallar tavsiye edilmemektedir. Bu kimyasalların soruna neden olan cisimleri çamurlaştırabilmekte, bu da sorunun daha da çoğalmasına neden olabilmektedir. Ayrıca bu kimyasallar, gider borularını delebilmektedir. Bu nedenle robot cihazlar kullanılır ve sorun tamamen ortadan kaldırılır.

 

Tuvalet Kağıdı Kullanmak da Tıkanmaya Neden Olabilir

 

Klozetlerin tıkanma sorunu genellikle tuvalet kağıtlarının hatalı bir şekilde kullanılmasıyla ortaya çıkar. Bu tuvalet kâğıtları, klozetlerde bulunan ve S adı verilen boruda tıkanıklığa neden olmaktadır. Bu boruların klasik yöntemlerle açılabilmesi olanaksızdır. Klozet tıkandı sorunu nasıl çözülür araştırmasında en uygun yöntem, gelişmiş alt yapıya sahip olan ve en son teknolojilerle geliştirilmiş cihazların kullanıldığı tesisat firmalarına başvurmaktır. Bu firmalarda çalışan personel de bu cihazları kullanmak için özel olarak eğitim almıştır. Klozetler de kimi zaman cismi parçalayarak kimi zaman da geri çekilip dışarı çıkarılarak açılır.

04 Haziran 2014

İlgili Terimler :