7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Klozet Su Akıtıyor Sorunu Nasıl Çözülür

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Klozet Su Akıtıyor Sorunu Nasıl Çözülür

Klozet Su Akıtıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Yaşam alanlarındaki tuvaletlerde ve banyolarda bulunan klozetlerde çeşitli nedenlerle su kaçağı olabilmektedir. Özellikle rezervuarlarda meydana gelen arızalar, klozet su kaçağı sorununu ortaya çıkarabilmektedir. Bazen de klozetin zemine bağlı olan yerinden su kaçağı sorunu meydana gelebilmektedir. Özellikle zeminden su kaçağı varsa kesinlikle modern cihazlarla hizmet veren profesyonel ekiplerden destek alınması gerekmektedir. Peki, klozet su akıtıyor sorunu nasıl çözülür? Eğer klozette kesilmeyen bir su akıntısı varsa rezervuarın içinde bir sorun var demektir. Rezervuarlarda haznedeki suyun klozetin içine boşaltmaya yarayan bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölümde de su kaçağını önlemek için conta yer almaktadır. Bu contada deformasyon olduysa su kaçağı sorununun ortaya çıkmaması imkansızdır. Bu gibi sorunlarda conta değişiminin yapılması yerine rezervuar değişimi tavsiye edilmektedir. Ancak profesyonel tesisatçılar, bu sorunu ortadan kaldırmaktadır.

 

Klozet Su Akıtıyorsa Su Faturası Gideri Yükselir

 

Klozet su akıtıyor sorunu nasıl çözülür diye araştırma yapıldığında genellikle çıkacak sonuç içine su akmasıdır. Bunun nedenleri arasında kimi zaman şamandıra arızası da gelmektedir. Bu durumda şamandıra takımının değiştirilmesi, genellikle soru çözmektedir. Ancak şamandıra değişimi, yapılan değişimin ardından şamandıranın seviyesinin ayarlanması, pek kolay değildir. Bu nedenle de bu tip sorunlarda tesisatçıdan hizmet alınması gereklidir. Tesisatçı, değişikliği güvenli bir şekilde gerçekleştirir ve su kaçağı nedeniyle meydana gelen fazla sarfiyatın önlemiş olur. Bunun sonucunda da yükselen su faturası azalır ve aile bütçesine küçük de olsa bir katkı gerçekleşmiş olur.

05 Haziran 2014

İlgili Terimler :