7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Kırmadan Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Kırmadan Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır

Kırmadan Tıkanıklık Açma

 

Kırmadan tıkanıklık açma hizmeti, gelişmiş teknolojilerle tasarlanmış cihazların bulunduğu, bu cihazların iyi eğitimli personel tarafından kullanıldığı kurumsal tesisat firmaları tarafından yerine getirilmektedir. Tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, kanal tıkanıklığı hatta kanalizasyon tıkanıklığı gibi sorunlarda robot tıkanıklık açma cihazları kullanılmakta ve bu cihazlarla birlikte tüm sorunlar kırmadan ortadan kaldırılmaktadır. Tıkanıklık sorunlarında kurumsal tesisat firmalarından hizmet alındığında tüm sorunlar sorunsuz olarak ortadan kalkmaktadır. Robot tıkanıklık açma cihazları ile sunulan hizmette farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden birisi, robot tıkanıklık açma cihazı ile parçalama yöntemidir. Bu yöntemde robot cihazda bulunan özel aparat, tıkanıklığa neden olan cismin parçalanarak sistemden uzaklaştırılmasını sağlar. Ancak bu, parçalanabilecek yapıda olan cisimler için uygulanmaktadır.

 

Kanal Basınçlı Su İle Yıkanır

 

Kırmadan tıkanıklık açma hizmetinde uygulanan ikinci yöntem ise tıkanıklığa neden olan cismin ya da cisimlerin çekilerek dışarı çıkarılmasıdır. Bu yöntem sert yapılara sahip olan cisimler için uygulanmaktadır. Bu işlem için robot tıkanıklık açma cihazlarında bulunan helezon yaylar kullanılmaktadır. Bu yaylar aracılığı ile parçalanması zor olan cisimler çekilerek dışarı çıkartılır. Böylece sorun ortadan kaldırılmış olur. Uzman ekipler, tıkanıklık açma hizmetini gerçekleştirirken görüntüleme cihazları ile de sürekli kontrol gerçekleştirir. Bunun nedeni, tıkanmaya neden olan cismin borunun içinden tamamen gidip gitmediğinin kontrolünü gerçekleştirmek içindir. Robot cihazla yapılan işlem, cisim tamamen bulunduğu yerden sökülüp atılana kadar devam etmektedir. Sonrasında da yüksek basınçlı su ile gider borusunun içi temizlenmektedir.

02 Haziran 2014

İlgili Terimler :