7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Kanalizasyon Nasıl Açılır

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Kanalizasyon Nasıl Açılır

Kanalizasyon Nasıl Açılır?

 

Binalardaki tüm atıkların uzaklaştırılması için yararlanılan sistemlerin adına kanalizasyon sistemleri denilmektedir. Bunların bütünü de alt yapı sistemleridir. Bu sistemlerde çeşitli nedenlerden dolayı tıkanıklıklar meydana gelmektedir. Bu tıkanıklıklar şehrin altyapılarını oluşturan sistemlerde meydana gelebildiği gibi toplu yaşam alanlarının kanalizasyon şebekelerinde de bu tor sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Peki, kanalizasyon nasıl açılır? Bunun için uygulanan bazı yöntemler vardır. Günümüzde en sık uygulanan yöntem ise robot cihazlarla sunulan açma hizmetleridir. Robot tıkanıklık açma cihazları ile sunulan hizmette kanalizasyon tıkanıklığı nerede meydana gelirse gelsin güvenil bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Bu cihazlarla sunulan hizmette kanalizasyon sistemine herhangi bir zarar verilmemektedir. Ayrıca tıkanıklığa neden olan cismin yeri de tam olarak belirlenebilmektedir. Sonrasında da uygulama yapılmaktadır.

 

Kırmadan Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

 

Kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen tıkanıklık sorunlarının kırılmadan açılması gerekiyor. Peki, kırmadan kanalizasyon nasıl açılır? Öncelikle sorunun kaynağını tespit edebilmek için kanalın içine görüntüleme cihazları gönderilmektedir. Bu cihazlar sorunun nerede olduğunu tam olarak tespit etmektedir. Sonrasında da uzman ekipler kanalizasyondaki tıkanıklığa robot tıkanıklık açma cihazı ile müdahale etmektedir. Tıkanıklık sorunlarına klasik yöntemlerle müdahale edildiğinde bazı sorunları da beraberinde getirmektedir. En büyük sorun da kırma işleminin yapılmasıdır. Bu işlem, tadilatı da beraberinde getirir ve bu nedenle de tıkanıklık açma hizmetinin maliyeti çok daha yüksek olmaktadır. Bu nedenle gelişmiş sistemlere sahip olan cihazlarla müdahale edilmelidir. Bu cihazlar da kurumsal tesisat firmalarında bulunmaktadır.

04 Haziran 2014

İlgili Terimler :