7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Kalorifer Su Kaçırıyor Sorunu Nasıl Çözülür

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Kalorifer Su Kaçırıyor Sorunu Nasıl Çözülür

Kalorifer Su Kaçırıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Yaşam alanlarının ısıtılması için yararlanılan kalorifer tesisatlarında su kaçağı meydana gelebilmektedir. Bu sorunun ortaya çıkmasında farklı nedenler bulunmaktadır. En sık karşılaşılan sorunların arasında peteklerin delinmesi gelmektedir. Ancak su sızıntısının nereden olduğunu tespit etmek kolay bir işlem değildir. Uzman ekiplerin müdahale etmesi gereklidir. Bu ekipler de gelişmiş teknolojilere sahip cihazlar kullanarak sorunu tespit etmektedirler. Peki, kalorifer su kaçırıyor sorunu nasıl çözülür? Uzman ekipler su kaçağı tespit cihazları kullanarak kalorifer tesisatının neresinde kaçak olduğunu tespit edebilmektedirler. Bu işlem yapılmadığı ve soruna müdahale edilmediği taktirde kombinin daha fazla enerji harcaması, daha çok enerji harcanmasına karşın ısınma sorunlarının ortaya çıkması ve yüksek enerji giderleriyle karşı karşıya kalınması gibi sorunlar otaya çıkacaktır.

 

Bağlantılar Kontrol Edilmelidir

 

Kalorifer su kaçırıyor sorunu nasıl çözülür diye araştırma yaparken öncelikle vanaların kontrol edilmesi gereklidir. Vanalar zamanla deforme olmuş olabilir. Bu da beraberinde su kaçağını getirir. Bunun yanında kombinin bağlantı noktasında da su kaçağı sorunu ortaya çıkabilir. Sistemde hata yoksa ve petekler delinmediyse, buna de rağmen kalorifer su kaçırıyorsa bağlantı noktalarıyla vanalara göz atılması gerekmektedir. Kalorifer sistemlerindeki sorunları tespit etmek için gelişmiş cihazlar kullanılmaktadır. Günümüzde profesyonel tesisatçılar termal su kaçağı tespit cihazı kullanmaktadır. Bu cihazla birlikte sistemin neresinde sorun olursa olsun kısa bir süre içinde tespit edilebilmekte ve hemen müdahale edilerek sorunun büyümeden ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Bu nedenle böyle sorunlarda mutlaka teknik altyapısı güçlü olan firmalardan hizmet alınmalıdır.

05 Haziran 2014

İlgili Terimler :