7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Kalorifer Isıtmıyor Sorunu Nasıl Çözülü

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Kalorifer Isıtmıyor Sorunu Nasıl Çözülü

Kalorifer Isıtmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Yapılarda ısınma amaçlı kullanılan kaloriferlerde bazı sorunlar nedeniyle ısıtma problemleri meydana gelebilmektedir. Bu sorunların arasında peteklerin ısıtmaması gelmektedir. Isınma sorunu meydana geldiğinde kalorifer ısıtmıyor sorun nasıl çözülür diyerek çözüm arayışlarına başlanır. Kaloriferlerin ısıtmaması birden fazla nedenden meydana gelmektedir. Bunlardan birisi, sistemde bulunan suyun basıncının düşmesidir. Bu durum farklı nedenlerden dolayı meydana gelse de, kalorifer tesisatındaki bir su kaçağından da ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunun tespit edilebilmesi için de gelişmiş teknolojili cihazlarla hizmet veren uzman tesisatçılardan destek alınmalıdır. Bu tesisatçılar, kaçak sistemin neresinde olursa olsun çok kısa bir süre içinde tespit edebilmekte ve sorunu ortadan kaldırarak kaloriferlerin ısınmasını sağlamaktadır. Üstelik bu işlem çok kısa bir süre içinde gerçekleştirilmektedir.

 

Isıtmama Sorunlarına Uzman Çözüm Gerekir

 

Kaloriferlerde ısınma sorunları olduğunda farklı arızalar da olabilmektedir. Farklı arızalar nedeniyle kalorifer ısıtmıyor sorun nasıl çözülür diye araştırma yapılması da gereklidir. Bu araştırmalar yapılırken mutlaka teknik altyapısı güçlü olan, kurumsal tesisat firmalarından hizmet alınmalıdır. Bu firmalar kalorifer tesisatlarında meydana gelen tüm sorunları kısa bir süre içinde tespit ederek çözüme kavuşturmaktadır. Kaloriferlerin ısıtmama sorunları arasında peteklerin ısınmaması gelmektedir. Bu sorunun da birden fazla nedeni vardır. Bu nedenler arasında sistemde hava olması da gelmektedir. Kalorifer tesisatındaki hava kolay bir şekilde çıkarılabilir ancak peteklerde meydana gelen tortular nedeniyle ısınma sorunu meydana geldiyse bu durumda kesinlikle profesyonel çözüm gerekmektedir.

05 Haziran 2014

İlgili Terimler :