7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Cihazla Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

 

Su kaçaklarının günümüz teknolojisinde tespit edilmesi çok kolay olmaktadır. Gelişmiş teknolojilerle tasarlanan cihazlarla sunulan hizmette kırıp dökme işlemleri tarih olmuştur. Çünkü bu cihazlar, su kaçağını sıva üstünden tespit edebilecek özelliklerde tasarlanmıştır. Bu cihazlarla su kaçakları hem kısa bir süre içinde hem de çevreye zarar vermeden tespit edilebilmektedir. Cihazla su kaçağı nasıl tespit edilir? Su kaçakları binalarda ve açık alanlarda faklı cihazlarla tespit edilebilmektedir. Binalarda meydana gelen su kaçaklarında akustik su kaçağı tespit cihazı adı verilen bir cihaz kullanılmaktadır. Bu cihazla tesisat üzerinde dinleme yapılır. Bu dinleme de sıvanın üstünden gerçekleştirilmektedir. Son derece gelişmiş bir kulaklığa sahip olan, bilgisayarlı teknolojilerle tasarlanan bu cihazlarla birlikte fayans, duvar ya da zeminin kırılmasına gerek kalmadan su kaçağı kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

 

Şantiye Görüntüsüne Son

 

Açık alanlarda meydana gelen su kaçaklarında da farklı bir cihaz kullanılmaktadır. Peki, açık alanlarda cihazla su kaçağı nasıl tespit edilir? Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için de detektörlü su kaçağı tespit cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar, zeminin üç metre altında meydana gelen sorunları bile tespit edebilecek özelliklerde geliştirilmiştir. Bu cihazlar sayesinde sulama tesisleri ya da bahçe sulama sistemlerinde meydana gelen su kaçaklarında hiçbir yerin kazılmasına gerek kalmamaktadır. Böylece hizmet kalitesi artarken maliyet düşmektedir. Arıca su kaçağı tespit edilirken alanın ya da binanın şantiyeye dönmesi de engellenmiş olmaktadır.

07 Haziran 2014

İlgili Terimler :