7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

 

Su kaçaklarının tespiti profesyonellik isteyen bir işlemdir. Kırmadan dökmeden su kaçağı tespitinin yapılması için hem özel olarak tasarlanmış cihazlar kullanılmalı, hem de bu cihazları kullanabilecek eğitimli personel olmalıdır. Cihazla kırmadan su kaçağı tespiti yapılması, işlemlerin hem hızlı hem de çok uygun bir fiyata gerçekleştirilmesi anlamına gelmektedir. Çünkü klasik yöntemlerde yapılan su kaçağı tespit işlemlerinde kırmadan soruca ulaşmak mümkün değildir. Bu da beraberinde başka soruları da getirmektedir. En büyük sorun ise kırılan yeri tadilatıdır. Bunun için ayrı bir usta getirilmelidir. Yapının şantiyeye dönmesi, tadilat işlerinin zorluğu, harcanan ekstra para ve zaman derken klasik yöntemlerle su kaçağı tespiti yapmak çok daha yüksek maliyetlere neden olmaktadır.

 

Modern Cihazlarla Sorunsuz Tespit Yapılır

 

Cihazla kırmadan su kaçağı tespiti yapıldığında bu şikayetlerin hiçbiri yaşanmamaktadır. Çünkü bu cihazlar hassas dinleme sistemlerine sahiptir ve su küçük bir delikten ya da çatlaktan sızdığında bile kolaylıkla tespit edebilmek için geliştirilmiştir. Bilgisayarlı sistemlerin bulunduğu bu cihazlarla hassas kulaklıklar bulunmaktadır. Bu kulaklıklar sayesinde tesisatın içinde akan suyun sesinin değiştiği kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Beton üzerinden yapılan bir işlem olmasından dolayı da binanın herhangi bir yerinde kırma işlemi gerçekleştirilmemektedir. Bu sayede de tadilat gibi sorunlar ortaya çıkmamakta, bunlar için de ekstra bir ödeme yapılmamaktadır. Klasik yöntemlerle verilen su kaçağı tespit hizmet ile gelişmiş teknolojilerle sunulan su kaçağı tespit yöntemlerinin maddi boyunu incelendiğinde, cihazla yapılan işlemler çok daha uygun olmaktadır.

02 Haziran 2014

İlgili Terimler :