7/24 Acil Su Tesisatçısı0532 053 82 00

Hoşgeldiniz. Bugün

Mükemmel Banyolar, Mükemmel Tesisatlar

Hayalinizdeki banyoya kavuşmak için tesisatlarınız profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Profesyonel Tesisat Hizmetleri

Akıllı Tesisat mesleki için eğitim almış profesyonel kadrosu ile size hizmet etmektedir.

Proje Danışmanlığı

Akıllı Tesisat olarak uzman kadromuzla projelerinizde size danışmanlık yapıyoruz.

Tüm Tesisat İhtiyaçlarınız Tek Adreste

Banyo, mutfak, lavabo gibi tüm tesisat tamirat ihtiyaçlarınız için biz size yeteriz

Akıllı Tesisat Her An Yanınızda.... 7 gün 24 saat Pazar günleri de dahil olmak üzere İstanbul'un tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz

foto

Cihaz ile Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Ana Sayfa » Tesisat Ansiklopedisi » Cihaz ile Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Cihaz ile Kırmadan Su Kaçağı Bulma

 

Binalarda ve açık alanlarda meydana gelen su kaçaklarına profesyonel müdahale gereklidir. Bu şekilde yapılan müdahaleler, cihaz ile kırmadan su kaçağı bulma hizmeti olarak adlandırılır. Bu cihazlar akustik su kaçağı tespit cihazı, detektörle su kaçağı tespit cihazı, termal su kaçağı tespit cihazı gibi isimlerle adlandırılır. Bu cihazlarla yapılan işlemlerde ne duvarda, ne fayansta ne de zeminde herhangi bir kırma işlemi uygulanmamaktadır. Günümüz teknolojisinde bu hizmetler, teknik altyapısını sürekli güncelleyen, sektördeki tüm yenilikleri yakından takip eden, profesyonel tesisatçılarla hizmet sunan kurumsallaşmış firmalar tarafından sunulmaktadır. Bu firmaların kullandığı üstün teknolojilerle tasarlanan makinelere robot adı verilmektedir. Robotla cihaz açma işlemleri, hem yapılarda hem de açık alanlardaki sulama sistemlerinde güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.

 

Cihazla Su Kaçağı Tespitinde Kırmaya Gerek Yok

 

Cihaz ile kırmadan su kaçağı bulma hizmeti hizmetini gerçekleştiren tesisatçıların cihazları kullanma konusunda çok iyi eğitim almış olması gerekmektedir. Çünkü bu cihazlar kameralı sistemlerle donatılmıştır ve uygulama yapabilmek için kullanma talimatlarını okumak yeterli olmamaktadır. Kırmadan su kaçağı tespit edilmesini sağlayan bu cihazlar, gizli su kaçağı olarak tanımlanan su sızıntılarının da kolay bir şekilde bulunmasını sağlamaktadır. Geleneksel yöntemlerle su sızıntılarının bulunması imkansızdır. Çünkü sızıntının kaynağının çıplak gözle tespit edilebilmesi mümkün değildir. Klasik yöntemde genellikle sızıntının görüldüğü yerde itibaren kırma işlemi yapılmaktadır. Bu da tesisat borusu boyunca kırma işleminin yapılması anlamına gelir ki çoğu zaman kaynak farklı bir bölgeden çıkmaktadır. Bu da boş yere tadilat anlamına gelir. Bu nedenle cihazla tespit yapılması tavsiye edilmektedir.

02 Haziran 2014

İlgili Terimler :